הדפסות על בדי קנבס לעומת חומרים שונים

בדי קנבס, הדפסות על קנבס | חיוכים ☺ הדפסות קנבסכל מי שיש לו מדפסת ביתית או משרדית יודע, שסגנן ההדפסה המקובל ביותר, הוא הדפסה על נייר. כך אנחנו נוהגים להדפיס בדרך כלל. כשמדובר על הדפסת תמונות, מלבד הדפסה על נייר, הרי שנהוג גם להדפיס על זכוכית וכן על חומרים אחרים, לדוגמא עץ. אך ההדפסה האידיאלית ביותר היא הדפסה על בד קנבס.

הדפסת תמונות על קנבס היא פופולארית מאוד מזה עשרות שנים, ובשנים האחרונות היא גם הפכה להדפסה אשר נהוגה גם לצרכים ביתיים ומשרדיים, בעיקר על מנת להדפיס יצירות אומנות, תמונות ועוד. זאת בזמן שהדפסה על זכוכית ועל עץ מיועדת לצרכים אחרים לגמרי, בעיקר לצורך התקנה ותלייה של חומרים שונים.

עולה השאלה, מדוע הדפסות על בדי קנבס נחשבות איכותיות וחדשניות יותר מאשר הדפסה על גבי חומרים אחרים.
לשם כך צריך להבין את המשמעות של הדפסות על קנבס אל מול החשיבות של הדפסה על עץ או והשימושים בהדפסה על זכוכית.

היתרונות בהדפסה על בדי קנבס

הדפסות על בדי קנבס אשר נפוצות לשימוש ביתי, משרדי ואומנותי, מתבצעות על ידי בתי דפוס שכוללות מדפסות מיוחדות בתחום. הדפסות אלו יכולות להתבצע על בדי קנבס בגדלים שונים ועל כן ניתן לבצע בהם שימושים שונים.

הסיבות שבגללן מדובר בהדפסה פופולארית מאוד הן, מדובר באיכות הדפסות שרזולוציה שלהן מאוד גבוהה, האפקט של הצבעים נשמר לאורך זמן ולרוב מקבלים אחריות על הדפסת התמונה למשך שנים רבות, מתוך ידיעה שלא יהיה צורך להשתמש באחריות זו. יש לציין שאחרי ההדפסה נעשה שימוש בלכה על מנת לשמור עוד יותר על הצבע.

הדפסה על קנבס לתמונות ביתיות היא גם מאוד נוחה וגם מאוד פשוטה! לא צריך לבצע עבודה מקיפה או מסובכת לשם כך, בתי הדפוס מוכנים עם המערכות לקלוט את הקבצים אותן מבקשים להדפיס, וכך ניתן לבצע הדפסה במקום. יש לציין שכל הדפסת תמונה על קנבס או זכוכית מתבצעת עם איש מקצוע צמוד, טכנאי שעובר על התהליך ועל התוצר בשביל לתקן פגמים לפני ההדפסה, כך התוצר שיוצא מבית הדפוס הוא איכותי ומרשים. כמו כן, אחרי שמדפיסים על בד הקנבס, קל ופשוט להתקין את הבד על גבי המסגרת המתאימה.

הדפסות על חומרים אחרים

כאמור ניתן לבצע עוד מגוון רחב של הדפסות על חומרים אחרים, למשל הדפסות על עץ או על זכוכית. ההבדל הוא, שהדפסות אלו מיועדות יותר לשילוט ופחות לשימושים ביתיים. כמו כן היכולת לבצע תיקונים בהדפסות על זכוכית ועץ, היא נמוכה יותר מאשר במקרים של הדפסות על בדי קנבס, ועל כן, יותר ויותר אנשים מעדיפים לבצע הדפסות בצורה השנייה ולא הראשונה.